Son zamanların en çok oynanan ve en popüler oyunlarından PUBG’ de önemli bir yenilik oyuncuları bekliyor. Farklı versiyonları ile farklı platformlarda oyun tutkunlarını yakalayan Battle Royale oyunu PUBG Steam versiyonunda önemli bir harita yeniliği geliyor. PUBG 6.sezon ile beraber geleceği öngörülen yeni harita Karakin için tanıtım yapıldı. Bu yeni çöl haritasında “yıkılabilir ortam” ve yeni mekanik bulunuyor. Yeni haritanın Vikendi haritasının yerini alacağı belirtiliyor.

PUBG’ inin 5.haritası çok kısa bir süre içerisinde yayımlanacak. Oyunun geliştiricisi PUBG Corp. Tarafından sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarına son olarak Karakin isimli yeni harita videosu da eklendi. Şirket tarafından yeni haritanın oyuna entegrasyonunun nasıl olacağı konusunda detaylı bilgi paylaşmasa da yeni haritanın 6.sezon ile birlikte Vikendi haritasının yerini alacağı tahmin ediliyor.

Oyuna gelecek yeni harita olan Karakin, coğrafik özellikleri ile Orta Doğu veya Kuzey Afrika taraflarında yer alan bir yer gibi anlaşılıyor. Dağlık yapıda bir arazi sahasına sahip olan haritada küçük bir köy ve çeşitli sayılarda mağaralar bulunacak. Yeni haritaya istinaden yapılan daha önceki tanıtımlardan yola çıkılarak, boyutunun Sanhok’ tan bile küçük olacağı öngörülüyor. 2*2 boyutlarında bir harita olacağı belirtilirken, haritada bulunan her binanın “Black Zone” isimli  bir mekanik barındıracağı da belirtiliyor.

PUBG Corp. Tarafından sosyal medya hesaplarında daha önce yapılan paylaşımlardaki ekran görüntülerinden bir tanesinde bina duvarındaki mermi izleri ile birlikte yapısal hasarlar bulunuyordu. Buradan yola çıkarak yeni haritayla birlikte PUBG’ de artık “Rainbow Six Siege” ve “Battlefield” gibi oyunlarda mevcut olan “yıkılabilir ortam” özelliği geliyor. Bununla birlikte PUBG Corp. Tarafından resmi Facebook sayfasında yapılan ve daha sonrasında silinen bir paylaşımda da bu haritada “C4” bulunacağı tahmin ediliyor. Her iki paylaşımdaki parçalarda birbiriyle birleştirildiğinde “yıkılabilir ortam” fikri daha da ciddiyet kazanıyor.

PUBG’ nin topluluk yöneticisinin resmi Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımda belirttiği şekilde Vikendi’ nin 6.sezon başı itibariyle kaldırılacağı ancak bunun kalıcı olmayacağı ve özel maçlar için oyuncuların kullanabilecekleri belirtilmişti. Yakın gelecekte bunlara ilişkin daha kapsamlı bilgilendirmelerin yapılacağı ve Karakin’ in oyuna entegre edilmesiyle birlikte önemli değişikliklerin kapıda olduğu belirtiliyor.